Witamy Cię w Projekcie Republiki Ślężańskiej. Chcieliśmy Ci się przedstawić, tak byś wiedział kto stanowi trzon organizacyjny tego projektu oraz strony internetowej. Jeśli czujesz potrzebę wspólnoty z ludzmi, którym zależy przede wszystkim na realizacji samych siebie oraz pomocy innym w realizowaniu swoich celów, będziesz tu mile widziany. Niech nasza strona stanie się i twoją, a jeśli poczujesz zew zmian i pragniesz do nas dołączyć, okolice Ślęży będą na ciebie zawsze czekać.

Oto kilka słów o nas i naszych celach:

Janusz Zagórski

Dlaczego tu jestem? „Aaa… To długa historia”.

 

 

 

 

Andrzej Grabarz

Dlaczego tu jestem? „Gdyż nadszedł czas by życie poświęcić realizowaniu siebie, słuchając głosu wewnętrznego. Czy będąc zdrowym jest coś ważniejszego lub ciekawszego? Zachęcam i Ciebie, żeby odpowiedzieć na maksymę ‚Quo Vadis’, czyli kim jesteś i dokąd zmierzasz. Czekamy tu na ciebie.”.

♦ Mój 17-to letni pobyt w Szwajcari, gdzie zdobyłem doświadczenie z Demokracją Bezpośrednią, szeroko rozumianą medycyną alternatywną (wschodu itp) jak również pracą korporacyjną dobiegł końca. Teraz czas się tym podzielić wracając do Polski, a konkretnie na Ślężę, gdzie się sprowadziłem na wiosnę 2017 roku.
♦ Moim celem było i jest wspieranie oraz budowanie nowej społeczności pod hasłem Projektu Republiki Ślężańskiej, zachęcony propagowanymi celami tegoż projektu na NTV. Nasza społeczność w tym rejonie już istnieje i wiele nowych osób się tu sprowadza, do czego serdecznie zachęcam. Stwórzmy coś niepowtarzalnego, społeczność na miarę 21-go wieku, gdzie każdy w zdrowiu i harmoni z  otoczeniem, będzie mógł realizować się w swojej najprawdziwszej postaci. Nikt nie mówi, że będzie łatwo, ale czy jest coś ważniejszego i wznioślejszego?
♦ Moim zadaniem jest wspieranie projektu w bardzo szerokim zakresie orazy tych, którzy chcą się tutaj sprowadzić poprzez pomoc w: poznawaniu tego regionu , znalezieniu ziemi lub nieruchomości, naturalną medycynę, rolnictwo ekologiczne, organizację imprez, tworzenie więzi z lokalną społecznością, wspieranie NTVmówiąc w wielkim skrócie, realizowanie siebie. Służę pomocą szczególnie tym przybywającym z zagranicy.

Monika Pater

Dlaczego tu jestem?

Jestem tu dlatego, że Republika Ślężańska powstała w miejscu, które jest mi bardzo drogie oraz dlatego, że mamy możliwość zbudowania tu wspaniałej rzeczywistości, za którą każdy z nas tęskni… Rzeczywistości, w której każdy z nas może być najlepszą wersją siebie, rzeczywistości, w której nasza obecność jest dla tej planety uśmiechem losu.

 

 • Animatorzy 2017
 • Nieruchomości
 • Administrator Strony Int.
 • Oto trzon osób tworzących ten projekt :

  Janusz Zagórski

  Andrzej Grabarz

  Monika Pater

  Krystyna Maciąg

  Bogusław Chrostowski

  i więcej…

 • Krystyna Maciąg

  Andrzej Grabarz

 • Andrzej Grabarz