E-Parlament Sobótka

Demokracja ONLINE – WŁADZA dla Ludzi

Czas na wyzwolenie !
Tego jeszcze nikt nie zrobił !
Bądźmy pierwsi – zróbmy to razem !

Republika Ślężańska – to naprawdę niezwykłe przedsięwzięcie. Dotyczy wszystkich sfer naszego życia, w tym tej która dotyczy WŁADZY!

 • Żyjemy w pozorowanej demokracji...

  … Nasze wolności są systematycznie ograniczane. To swoisty MATRIX. Tworzy go labirynt zależności od wszelkiego rodzaju kontroli. Dzieje się tak między innymi poprzez:
  – system podatkowy, lichwiarskie kredyty i brak suwerennego pieniądza
  – sztucznie napędzaną konsumpcję i uzależnianie nią człowieka
  – media głównego nurtu pracujące dla wielkich korporacji, jawnych i ukrytych kręgów władzy
  – system partyjno-państwowy i jego logika podsycania wojen przybierających wszelkie formy od religijno-wiatopoglądowych, po ekonomiczne, ideologiczno-polityczne i w końcu zbrojne.

  Podstawowym powodem jest to, że to nie MY zwykli ludzie rządzimy się sobą. To prawie cały czas ktoś to robi za nas. Przez tysiące lat nie mogliśmy bezpośrednio wyrażać swojej woli w najważniejszych dla nas sprawach robili to za nas różnego typu uzurpatorzy.

 • Czy „nasza władza” to wybieranie raz na kilka lat naszych „przedstawicieli” ???

  W dzisiejszych czasach wprawdzie wybieramy sobie mniej lub bardziej demokratycznie naszych przedstawicieli do Sejmu, Senatu, rad miasta i gmin, ale oni też stają się wąskimi grupami interesów odrywającymi się od naszych podstawowych potrzeb. Ludzie Ci zorganizowani są w partie polityczne i kierujące nimi aparaty partyjne zagrzewające do siania nienawiści wobec swojej konkurencji politycznej. Wszystkie te struktury mniej lub bardziej zżera korupcja.

  „Nasza władza” to wybieranie raz na kilka lat naszych „przedstawicieli”. Potem reszta należy do nich. Przez ten okres w zasadzie nie mamy nic do powiedzenia. Nawet przewidziane konstytucje Referenda ogólnopolskie nie są dla władzy ważne. Często podejmują oni decyzję absolutnie sprzeczną z naszymi interesami.

 • Stoimy wobec historycznej szansy, żeby to zmienić...

  …Rozwój technologii internetowych, przekazywanie informacji na odległość w czasie rzeczywistym oznacza, że możemy jako wolni ludzie wyrażać wiążąco swoją opinię w zasadzie w każdej sprawie.
  W pradawnych czasach nasi słowiańscy przodkowie podejmowali wspólnie decyzję na wiecach. Było to możliwe, gdyż nie były to duże grupy. Tam, gdzie powstały duże skupiska ludzkie władze z natury rzeczy przejmowali silni i bezwzględni przywódcy.
  Teraz dzięki sieci internetowej i odpowiednim bezpiecznym i transparentnym programom możemy stworzyć swoje E-Parlamenty i w ich ramach głosować nad wszelkimi sprawami, które nas dotyczą.

  Stwórzmy precedens
  takiego małego E-Parlamnetu tu,
  gdzie mieszkamy w mieście i gminie Sobótka
  To właśnie jest jednym z fundamentalnych celów
  Projektu Republika Ślężańska

  Nie trzeba do tego zmieniać konstytucji, ustaw, rozporządzeń, uchwał, instrukcji – niczego nie musimy na ten moment zmieniać. Wystarczy, że postanowimy, iż chcemy w naszym „lokalnym parlamencie”, czyli w Radzie Miasta i Gminy Sobótka mieć swoich przedstawicieli – radnych, którzy złożą nam publicznie i uroczyście odpowiednie przyrzeczenie i będą w praktyce je respektować..

 • Oto podstawowe praktyczne założenia E-Parlamentu Sobótka:

  • W najbliższych wyborach samorządowych animatorzy Projektu Republika Ślężańska wraz z liderami lokalnej społeczności tworzą listę kandydatów, którzy między innymi zadeklarują uroczyście, że gdy będą wybrani na radnych będą stosować się zasady demokracji on line w Sobótce.
  • Nowo wybrani radni opracowują i przegłosowują Regulamin E-Parlamentu Sobótka.
  • W ramach tego E-Parlamentu Sobótka wszystkie posiedzenie Rady Miasta i Gminy Sobótka są transmitowane na żywo do internetu na odpowiednim łatwo dostępnym portalu.
  • Działa specjalny, bezpieczny, transparentny program internetowy do głosowania online dostępny dla wszystkich mieszkańców miasta i gminy posiadających tutaj czynne prawo wyborcze.
  • W czasie normalnych głosowań w sprawach merytorycznych prowadzący obrady zanim przystąpi się do formalnego głosowania nad daną sprawą ogłasza głosowanie on line dla wszystkich zainteresowanych, którzy w danym momencie słuchają lub oglądają transmisję z obrad w aplikacji na jakiej to się dzieje mogą oni przycisnąć 1 z 3 określonych banerów: TAK – NIE – WSTRZYMUJE SIĘ. Program komputerowy w ciągu krótkiego czasu wyświetla wynik tego głosowania na monitorze zainstalowanym w sali obrad a radni zobowiązani są podnieść rękę zgodnie z wolą większości głosujących on line.
 • Zaufajmy wreszcie sobie!

  Oto w ten prosty sposób będzie można egzekwować naszą wolę.
  Oczywiście taki system głosowania zawiera wiele ważnych problemów do pokonania. Już teraz zapraszamy Was do wspólnego projektowania tego przełomowego dla demokracji rozwiązania. Nasz sukces w tej sprawie to jednoznacznie danie sygnału całej Polsce w jakim kierunku musi pójść wielka zmiana ustrojowa w naszym kraju.

To jest możliwe!  Zaufajmy sobie!