Strona główna Forum Wolny temat Ustrój państwowy

Otagowano: ,

Temat zawiera 9 odpowiedzi, i ma 4 odpowiedzi, ostatnio zaktualizowany przez  Wisznu 3 miesięcy, 3 tygodnie temu.

Oglądasz 10 wpisów - 1 z 10 (wszystkich: 10)
 • Autor
  Wpisy
 • #2858

  Pochwist
  Uczestnik

  Witajcie!

  Od pewnego już czasu rozmyślam nad ustrojem, nie wiem czy idealnego, ale dobrego państwa, dla wszystkich ludzi, a na początek chociaż dla wszystkich Polaków, czy Słowian. To do czego udało mi się do tej pory dojść opisałem tutaj:

  Słowiański mir i swoboda

  Ja nie chcę nikogo zmuszać aby był dobry, albo zły. Nie chcę narzucać ani kapitalizmu, ani socjalizmu, bo uważam że nasze Słowiańskie korzenie kierują nas do wolności – dla każdego. Oczywiście nie oznacza to, że chcę aby zły ustrój mnie wykorzystywał, bo będę się przed tym bronił, ale nie chcę zabraniać nikomu życia jako niewolnik, jeśli taka jest jego wola, byle by mnie w to nie mieszał. w moim pomyśle ustroju chciałem zawrzeć taką właśnie możliwość różnorodności przez dopuszczenie pełnej swobody we własnym obszarze. Czekam na uwagi i może jakąś merytoryczną dyskusję.

  Pozdrawiam,
  Damian

  #2875

  Jaroslaw006
  Uczestnik

  Witam,
  Odpowiem w ten sposób, budzimy się wreszcie grupa genetyczna R1 a1 Słowianie, Lechici, Sarmaci, Wandalowie to my i nasi przodkowie. Odzyskujemy naszą pamięć genetyczną, pamięć komórkową . Te zapisy systemów, wiedzy, zasad wolności które były od zawsze w nas popatrzmy zresztą na naszą historię nie trzeba nic dodawać, ciągła walka o wolność naszą i nie naszą zawsze czuliśmy tą narzuconą iluzje, systemy itd. dlatego od zawsze był bunt większy czy mniejszy, chodź skutecznie w nas te systemy o usypiają. Więc pomału małymi kroczkami, projektami zmieniajmy tą iluzję budźmy innych pokazując że się da. Nastała Era Wodnika więc energie sprzyjają . Idziemy po Wolność dla nas ale przede wszystkim dla kolejnych Pokoleń !!
  Pozdrawiam Jarosław

  #2945

  Pochwist
  Uczestnik

  Hej Jarosław,

  Szkoda że Twoja wypowiwedź zupełnie nie na temat, bo nie komentujesz nic z założeń politycznych, które umieściłem pod linkiem, no ale spoko. Mam nadzieję że za tą pobudką Sławian idzie również wiedza i konkretne cele na przyszłość, bo wykrzykiwanie na lewo i na prawo jacy to byliśmy wielcy, więc jest super do niecego nie prowadzi. Dzięki za wpis.

  Pozdrawiam

  #2995

  Jaroslaw006
  Uczestnik

  Witam,
  A czym są założenia polityczne ustroje, tyle już zostało przedstawione wymyślone przez filozofów politycznych od starożytności do czasów współczesnych. Nawet nasi przodkowie w wiecach słowiańskich czyli demokracja bezpośrednia, która zresztą jest wymazywana że, coś takiego istniało. A więc poczucie wolności do głeboko zakorzenione odczucia i w tym jest prawda oraz ustrój polityczny. Jest wielu politologów wielu filozofów różnych idei lewicowych, prawicowych, chrześcijńskich, katolickich , ewangelickich, marksistowskich itd. natomiast właśnie zawsze się udawały mniej czy bardziej. Ludzkość ma dopasowane swoje ustroje pod systemy wartości i zasad religijnych. Dlatego wyadje mi się że, trzeba zacząć przedewszystkim od zasady wolnej woli wyboru i wolności to nie jest anarchizm lecz te wartości załączyć w budowe czegoś nowego.
  Pozdrawiam

  #2996

  Pochwist
  Uczestnik

  I właśnie system, który opisuje opiera się na wolnej woli, jednak wydaje mi się, że nie wystarczy powiedzieć „róbta co chceta” i wszystko będzie dobrze. Ba, myślę że wtedy byłoby jeszcze gorzej, bo to właśnie nasze lenistwo wpędziło nas w sytuację w której się obecnie znajdujemy. Każdy myśli, że przyjdzie ktoś i wszystko za nas załatwi, naprawi cały świat, a my będziemy leżeć do góry brzuchem i czerpać ze Złotego Wieku. Nie, tak na pewno się nie stanie i na pewno nie po to znaleźliśmy się na tej ziemi. Trzeba utrzowrzyć taki system, który nie tylko da maksimum swobody, ale również obroni nas przed tymi, którzy chcą nam zaszkodzić. Anarchia bez takich reguł sprzyja tylko silniejszym, a czy napewno o to nam chodzi? Mi napewno nie. Stąd propozycja dyskusji, jeśli ktoś chce się włączyć, bo czasu już niewiele zostało. Era zakłamania się kończy, ale bez nas nawet w tak sprzyjającym czasie prawda nie wyjdzie na jaw. To my musimy tego chcieć i musimy działać aby było lepiej. Żaden polityk, nawet żaden Mesjasz za nas nic nie zrobi jeśli sami nie zaczniemy działać. Tak więc zacznijmy! 🙂

  Pozdro

  #3027

  Suri Pia
  Uczestnik

  Nie lubię polityki i dyskusji na ten temat ale po przeczytaniu postanowiłam się wypowiedzieć. Zostałam sympatyczką projektu bo poczułam, że coś fajnego może się zadziać. Że powstanie miejsce, gdzie spokojni, bardzo świadomi ludzie, stworzą przestrzeń do pięknego, mądrego i spokojnego życia. Oczywiście jestem świadoma ram jakie muszą istnieć. Niemniej jednak uważam, że ramy powinny być minimalne. Tworzenie i mowa o ustroju jest dla wielu zniechęcające. Pęd do tworzenia struktur, to działanie z poziomu rozumu, nie odbiega wiele od tego co mamy w „normalnym świecie”. Skłaniam się bardziej do tworzenia tego miejsca sercem. Ludzie z wysoką świadomością, którzy przeprowadza się w okolice Ślęży, będą czuli i wiedzieli doskonale co należy robić i jak żyć (oczywiście pewne podstawowe zasady muszą być ustalone wcześniej). Najważniejsze jest chyba zrozumienie celu i wizji tego miejsca. Jeśli ludzie to zrozumieją i zaakceptują, to wszystko potoczy się w odpowiednim kierunku samo, bo każdy będzie utożsamiał się z celem. Nie sądzę, że ludzie, którym idea RŚ będzie obca lub sprzeczna z ich poglądami zechcą się przeprowadzić w to magiczne miejsce. Oczywiście musi być „reprezentacja” myśl i miejsca, która będzie mówiła w imieniu pozostałych. Mam jednak wewnętrzny spokój i przekonanie, że wszystko zadzieje się w sposób najlepszy dla tego projektu bo tworzą go światli, mądrzy ludzie, którzy mają pasję i jasny cel.

  #3086

  Pochwist
  Uczestnik

  Ok, ale nic nie „zadzieje” się samo. Jeśli zostawisz wszystko ślepemu losowi i będziesz jedynie trzymać kciuki za dobry rezultat no to gwarantuję Ci, że tym co serce przepełniają żądze, a miłości już dawno nie ma, to wszystko wykorzystają. Przyjdą do Ciebie, powiedzą pięknie o harmonii i współistnieniu, a jak się odwrócisz będą Cię truć chemią, albo zagarniać Twoją ziemię. Nasi Słowiańscy przodkowie nie zostawiali rzeczy przypadkowi, tylko jednoczyli się do walki gdy nadciągał wróg. W razie ataku nikt za Ciebie się bić nie będzie, a na plan wtedy już będzie za późno. Trzeba wyznaczyć jasne i przejrzyste zasady (zgadzam się że powinno być ich jak najmniej) i zgodzić się że tego będziemy bronić. Polityka jest brudna właśnie z tego powodu, że dobrzy ludzie nie lubią się w nią mieszać, a wtedy zło się jednoczy i przejmuje krok po kroku każdy aspekt życia. Ludzie budzą się właśnie dlatego, że zaczynają widzieć ten cały kłam i rozumieją że muszą coś zrobić, bo z siedzenia z założonymi rękami można się tylko odcisków albo guza nabawić.

  Pozdrawiam

  #3088

  Suri Pia
  Uczestnik

  Szanuje Twoje pogląd ale nie jest to mój sposób dochodzenia do celu. Nie zostawiam niczego „ślepemu losowi” bo mam świadomość, że to ja jestem kreatorem swojej rzeczywistości. Nie oczekuję od innych, że będą za mnie walczyć – może dlatego że nie widzę wszędzie czyhającego zagrożenia, tylko możliwości do wykorzystania. Nasze spojrzenie różni się, a jednak cel mamy podobny. To, że Ty odczuwasz potrzebę walki, a ja mam pewność, że tak się stanie jest wynikiem tego, że każdy człowiek ma inne zadanie jakie realizuje. Jedni idą do wojska inni zostają artystami. Każdy jedna jest w stanie tym co robi zmieniać (kreować) rzeczywistość. Moim sposobem na zmiany jest zmiana ludzi, których spotykam – przez budzenie ich (tym się też zajmuję), a Twoim walka przeciw czemuś lub w obronie czegoś. Mądrością jest wykorzystanie zasobów jakie posiadasz w sposób optymalny. Wszyscy nie muszą stać na barykadach :). Pamiętaj też, że widząc wszędzie wroga, pisząc o atakach, zagrożeniu i walce – przywołujesz zdarzenie. Wywołujesz tez strach, a to nie jest energia, która powinna dominować w tej sytuacji. To jest wyjątkowy czas. Nie jest to jednak czas walki, a masowego budzenia się i wznoszenia. To czas intensywnej nauki i zmiany starych sposobów działania. Czas kiedy ludzie kierują się do swojego wnętrza i wzrastają. Wszyscy pochodzimy z jednego Źródła, a walka przeciwko NIM, to walka przeciwko sobie. Oczywiście to tylko mój punkt widzenia i nie musi być zgodny z Twoim.
  Pozdrawiam

  #3089

  Pochwist
  Uczestnik

  Nie no, masz rację i zgadzam się. Wiem, że wszyscy składamy się na „Boga”, czyli całość i doskonałość. Tak samo Ty, ja, Hitler, muszka owocówka jak i drzewo, kamień i wszystko to co „jest” a o czym nie wiemy. Wiem, że każdy ma swoją drogę i stanie się tak jak ma się stać, a to co myślę, mówię i robię to po prostu moja droga, tak jak ta jest Twoja – prawda 🙂
  Ale skoro moją drogą jest ujawnianie prawdy i walka z braćmi o ciemniejszym odcieniu duszy, no to cóż, będę walczył ;D
  Masz też rację, że mówienie o takich rzeczach może wywoływać u innych lęk, ale ja akurat jestem za całkowitą prawdą, a kto nie chce jej poznać niech mi daje znać 🙂

  Pozdrawiam

  #4016

  Wisznu
  Uczestnik

  A co powiecie na te kilka artykułów o ezoteryce i absolutyzmie?

  Klucz, czyli wstęp do ezoteryki

  • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 3 miesięcy, 3 tygodnie temu przez  Wisznu.
Oglądasz 10 wpisów - 1 z 10 (wszystkich: 10)

Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.